Głogów – Porównanie płci. Atena ucieka od Xavera

ATENA

Atena wystąpiła na 7 krajowych ringach. Po raz pierwszy wzięła udział w wystawie Krajowej we Wrocławiu (27-28.09.2014). Startowała w klasie młodzieżowej. Została Zwycięzcą Młodzieży, Najlepszym Juniorem, Zwycięzcą Rasy (BOB) oraz otrzymała pierwsze CWC. Po tej wystawie od razu postanowiliśmy sprawdzić ją w klasie otwartej. Początkowo ,,polowaliśmy” tylko na ocenę doskonałą. Gdy pojawiło się drugie CWC, na krajowej wystawie w Świebodzicach (oddz. Wałbrzych), uznaliśmy, że warto walczyć o Championat. Na Międzynarodowej wystawie w Zielonej Górze oprócz złotego medalu, CWC i BOB przyznano jej Res. CACIB. Tylko na dwóch wystawach przegrała rywalizację o pierwsze miejsce i złoty medal, i tylko dlatego, że w Głogowie, nie podobał się jej rywalizujący z nią o BOB, brązowy deresz Xaver, warknęła na niego i uciekła z ringu, a drugi raz w Jeleniej Górze znudzona panującym upałem i długą oceną exterieru, usiadła i nie chciała pokazać się w ruchu.


Będzin – ostatnia wystawa w której braliśmy udział. Porównanie płci. Atena zdobywa złoty medal, BOB, CWC i NDS.

Tu mała anegdota. Na jeleniogórskiej wystawie spotkaliśmy hodowcę naszej Ateny, który prezentował jej młodszą kuzynkę. Żartowałem, że On zawsze wygra - albo jako Hodowca, gdy lepsza okaże się nasza Atena lub jako Właściciel, gdy lepsza będzie jego suczka. W rezultacie, mój ,,przeciwnik" wygrał dwukrotnie jako: Hodowca Ateny i jako Właściciel jej rywalki (gdy, jak wspomniałem wcześniej Atena postanowiła ,,posiedzieć" sobie w ringu).
I tak: na 5 wystawach Atena zdobyła I miejsca i I lokaty a tym samym 5 złotych medali.

Po udanych występach na krajowych ringach nasza Atka otrzymała tytuł Championa Polski. Mimo szans na tytuł Interchampiona nie będziemy jej męczyć wyjazdami za granicę i wielogodzinnymi oczekiwaniami na prezentację. Psy myśliwskie źle znoszą wystawy. To psy, które dobrze czują się w terenie, w ruchu. Szczęśliwe są gdy tropią, aportują, gdy popiszą się przed myśliwymi. Nie potrzebne im do tego tytuły championów międzynarodowych – choć bez kojarzenia i doboru ,,doskonałych użytkowo i exterierowo" partnerów nie byłyby tak mądre, zwinne, sprawne....

BELLA

Druga nasza suczka Bella ur 30 marca 2017r w hodowli Długa Łąka odniosła już swój pierwszy sukces. Na wystawie w Legnickim Polu(19.08.2017) startowała w klasie młodszych szczeniąt. Sędzia p. Dorota Witkowska oceniła ją jako ,,wybitnie obiecującą"

Druga wystawa Belli w Lesznie 3.06.2018. Znów trafiliśmy na panią sędzinę Dorotę Witkowską. Bella startowała w klasie młodzieży. Otrzymała ocenę Doskonałą. Tylko, że Bella jest za gruba, stwierdziła p. sędzia. Jak ją odchudzić? Bella świetnie poluje na miskę naszej drugiej suczki Ateny.